Dlaczego warto się przeprowadzić do Bielska-Białej

Zmiana miejsca zamieszkania to poważna decyzja, zwłaszcza kiedy nie jest podyktowana siłą wyższą, jak np. zmianą pracy. Bielsko-Biała to szczególne miejsce na mapie Polski, godne polecenia miejsce do zamieszkania. Przede wszystkim z uwagi na położenie u podnóża gór.

Bielsko-Biała dla każdego

Bielsko-Biała to idealne miejsce na zamieszkanie zarówno dla osób młodych, jak i szukających miejsca na spędzenie jesieni życia. Położenie Bielska względem zielonych terenów Beskidów jest wprost wymarzone. W dodatku bliskość do aglomeracji sprawia, że nieruchomości w mieście są rozchwytywane. Dzięki inwestycjom deweloperskim Bielsko wciąż się rozrasta. Niegdyś skoncentrowane centrum nad rzeką Białą, w sąsiedztwie zamku, dziś sięga coraz dalej i dalej.

Skomunikowanie miasta z aglomeracją dodaje mu atutów. Wystarczy niespełna godzina jazdy samochodem by dostać się do Katowic. Do Bielska z łatwością można dojechać także pociągiem lub autobusem. Przeprowadzka do Bielska-Białej to czysta przyjemność. O ile jeszcze kilka lat temu większość osób kupujących nieruchomości w bielsku nie myślało o przeprowadzce na stałe. Tylko o domku letniskowym. To obecnie przeprowadzki do Bielska-Białej są coraz częstsze. Powody tych decyzji są różne. Do wyboru mamy zamieszkanie w blokowiskach w samym centrum miasta, jak też w szeregowcach rozciągających się w licznych dzielnicach miasta, na jego obrzeżach.

Inwestycje i rozwój

Miasto Bielsko-Biała od dwóch dekad świetnie się rozwija. Nie brakuje inwestorów prywatnych wspieranych przez samorządy i programy państwowe. Tym samym miasto zyskuje na znaczeniu i renomie, będąc postrzeganym jako nowoczesne, z przyszłością. Powstają uczelnie wyższe, infrastruktura. Nieustannie powstają w Bielsku nowe przedsiębiorstwa, nowe firmy handlowe i punkty usługowe. Pomimo załamania na rynku motoryzacyjnych i ograniczenia produkcji dla Fiata, to miasto radzi sobie doskonale w wielu gałęziach gospodarki. Przybywa miejsc pracy dla pracowników wykwalifikowanych. Rozwój miasta widać również w inwestycjach budowlanych, przemianach związanych z odnowieniem starówki, powstawaniem obiektów kulturalnych, handlowych i innych. Dzięki szeregom inwestycji samorządowych mieszkańcy jak i turyści będący w Bielsku tranzytem nie mogą narzekać na nudę. Liczne imprezy kulturalne o zasięgu regionalnym i krajowym, jakie odbywają się w sercu Podbeskidzia przyciągają tłumy.

Polecamy: Jak bezpiecznie przewieźć rośliny podczas przeprowadzki?

Bielsko-Biała nie tylko na narty

Wielu mieszkańcom województwa śląskiego Bielsko-Biała kojarzy się przede wszystkim z Beskidami. Wyjazdem na narty, punktem tranzytowym, miejscem na wycieczkę podczas pobytu w górach. Tymczasem Bielsko-Biała to prężnie funkcjonujące miasto, wbrew pozorom nie jest to sypialnia Katowic. Oczywiście na narty również warto się wybrać w Bielsku-Białej. Co jest możliwe między innymi na Dębowcu, dokąd dojedziemy miejskim autobusem z centrum. Turystycznie miasto ma wiele walorów, przyciąga rozlicznymi zabytkami, uroczą starówką, szeregiem imprez kulturalnych, między innymi jarmarkiem świątecznym, czy festiwalem filmowym.

Z dala od zgiełku, nadal w mieście

Bielsko-Biała to świetny kompromis dla osób, którym zależy na mieszkaniu w ośrodku miejskim, a jednocześnie w malowniczej okolicy. Widoki gór z okien, balkonu potrafią zachwycić zagorzałych mieszczuchów. Dla których Bielsko ma do zaoferowania szereg galerii handlowych, butików, biurowców i zakorkowanych arterii miasta. Rozbudowa komunikacji, głównie obwodnic i dróg wylotowych pozwala na swobodne przemieszczanie się zarówno w kierunku Żywca, Skoczowa, jak i Katowic. Chcąc korzystać z uroków górskich szlaków, narciarskich tras zjazdowych mieszkając w Bielsku-Białej oszczędzamy na czasie i kosztach dojazdu. Mając wyciągi tuż pod domem. Samo miasto mimo iż liczy 170 tysięcy mieszkańców nie jest zatłoczone, można w nim odpocząć i żyć własnym tempem. Nowi mieszkańcy są tutaj mile widziani i akceptowani.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top